Novinky

Nabízíme Vám přehled novinek z dění v našem domově, práce našich klientů, anebo nových pracovních pozicích.

Tvořivá dílnička

Příprava velikonoční dekorace aneb vítání jara. Společné výrobky dodávají interiéru našeho domova barevnost, harmonii a hlavně dobrou náladu.

MDŽ

V pátek 8.3.2024 všechny naše klientky dostaly symbolickou květinu jako připomenutí Mezinárodního dne žen. Kytičku a milé přání předaly naše aktivizační pracovnice.

Hudební okénko

Dnes jsme si pro naše klienty připravili hudební odpoledne. O hru na kytaru a zpěv se postaral náš pracovník p. Olda, písničky vybírali sami klienti, kteří se do zpěvu i zapojili, vzpomínali na písničky svého mladí, při samotném zpěvu procvičili svou paměť a vyjadřovací schopnosti. Společné setkání se nám všem moc líbilo a všichni se těšíme na další vystoupení.

Kuchyňka

Pro milovníky vaření a pečení. Mezi nejoblíbenější patří moučníky. Pečení moučníků je činnost, kdy se každý rád přidá- jeden váží, druhý míchá, třetí loupe a strouhá. Když je dílo hotovo, ochutnáváme všichni u společné kávy.

Předčítání

Předčítáme klientům pravidelně a to buď skupinově nebo individuálně na pokoji. V letních měsících využíváme k našim aktivitám nejraději zahradu.

Vycházky po okolí

Když nám přeje počasí, vyrážíme s klienty na různě dlouhé procházky, které jsou přizpůsobené aktuálnímu zdravotnímu stavu klientů. Nejraději chodíme do přírody.

Tvořivá dílna

Zde mohou klienti našeho domova využít své tvůrčí schopnosti, svou kreativitu a šikovnost. Pracovat mohou sami nebo s pomocí aktivizačních pracovnic. Vyrábíme zde výrobky všeho druhu od různých dekorací po malování obrázků, šití a háčkování. Do dílničky dochází i klienti, kteří nemají schopnost tvořit, ale pobytem zde se je snažíme začlenit mezi ostatní vrstevníky. Společně si povídáme, zpíváme, vzpomínáme a hlavně utužujeme sociální vazby klientů. V dílničce se setkáváme pravidelně a to každou středu v odpoledních hodinách.

Pravidelná pondělní cvičení

Dle počasí využíváme s klienty buď aktivizační místnost v nejvyšším patře nebo venkovní prostory v rozkvetlé zahradě a cvičíme s overbaly i malými míčky, protahovací cvičení i motoriku.

Páteční posezení u kávy

Od června jsme zavedli pravidelná páteční posezení u kávy, kde naše aktivizační pracovnice se skupinkou klientů hovoří o aktuálním dění, o rodinách klientů, prohlížejí si fotografie a také předčítají různé příběhy a povídky.