Novinky

Nabízíme Vám přehled novinek z dění v našem domově, práce našich klientů, anebo nových pracovních pozicích.

Pravidelná pondělní cvičení

Dle počasí využíváme s klienty buď aktivizační místnost v nejvyšším patře nebo venkovní prostory v rozkvetlé zahradě a cvičíme s overbaly i malými míčky, protahovací cvičení i motoriku.

Páteční posezení u kávy

Od června jsme zavedli pravidelná páteční posezení u kávy, kde naše aktivizační pracovnice se skupinkou klientů hovoří o aktuálním dění, o rodinách klientů, prohlížejí si fotografie a také předčítají různé příběhy a povídky.

Péče o zahrádku

V průběhu sezóny klienti pečují o záhony, a procvičují tak motoriku rukou při činnosti, která je baví. Letos jsme sklidili velkou úrodu jahod, klienti si na nich pochutnali v podobě koláče a poháru. Rovněž jsme si s klienty uvařili čaj z vypěstované máty a meduňky.

Představení divadla Hořovice

Sdečně Vás zveme na loutkové představení divadla Hořovice – Kocour v botách, které se bude konat 2. 10. 2022 od 15hod, v prostorách Domu pro seniory v Těních.

Zámecké duo z Heřmanova Městce

Dnes od 13 hod nás navštíví Zámecké duo z Heřmanova Městce a zahrají a zazpívají nám pro radost a dobrou náladu. Naši klienti se mohou těšit také na grilované maso a karbanátky a výborný domácí štrůdl.

Tvořivá dílna

Klienti při podzimní tvořivé dílně vyráběli krásné podzimní věnce, dekorace a podzimní truhlíky, které pak umístili na okna u hlavního vchodu.

Tablet od srdce

Vážení rodinní příslušníci, díky projektu „Tablet od srdce“ jsme dostali do našeho zařízení tablet, přes který máte možnost pomocí aplikace WhatsApp, vést videohovor s Vašimi blízkými. Více informací na tel č. 731 100 097 recepce

Poděkování

Velice děkujeme všem, kteří nám ušily roušky pro zaměstnance i klienty a pomohly nám tak, když byl jejich nedostatek. Chceme také moc poděkovat za zpříjemnění chvil našim klientům v podobě venkovního mini – koncertu.

Páteční program

V pátek dopoledne budeme procvičovat paměť při paměťových hrách a bude probíhat reminiscence, při příznivém počasí se vydáme odpoledne na procházku.